Ramowa zabudowa balkonów – co to jest? Dlaczego warto ją wybrać?

Ramowa zabudowa balkonów – co to jest? Dlaczego warto ją wybrać?

Balkon stanowi przestrzeń, z której wielu mieszkańców bloków i apartamentów korzysta systematycznie, dlatego ramowa zabudowa balkonów jest idealną opcją dla ceniących jakość i komfort. Urządzając prywatny balkon, warto wiedzieć, z jakich rodzajów ram możemy skorzystać i który z nich sprawdzi się lepiej na naszym terenie.

Zabudowy balkonów – rodzaje

Wybierając zabudowę naszego balkonu, mamy dwie opcje:

– zabudowa balkonu bezramowa;

ramowa zabudowa balkonów

Zabudowa balkonu w systemie bezramowym

Bezramowa zabudowa balkonu pozwala na ułożenie okien w taki sposób, że tworzą one prawie jednolite, niewidoczne płaszczyzny – tzw. elewacje balkonowe. Jest to praktyczna osłona balkonu, bez ingerowania w jego architekturę, łatwa w zamontowaniu i całkiem praktyczna. Zapewnia nowoczesny wygląd oraz pełną estetykę.

Wiele osób jednak stawia na ramową zabudowę balkonu. Zobaczmy, czym charakteryzuje się ta opcja.

Ramowa zabudowa balkonu – jak to wygląda?

Ramowa zabudowa balkonów to system przesuwny, charakteryzujący się przesuwnymi oknami, wykonywanymi z nowoczesnych profili aluminiowych. Dzięki specjalnym łożyskom okna mogą przesuwać się w obie strony, co zapewnia pełną funkcjonalność systemu.

Zastosowanie specjalnych domykaczy zapobiega samoistnemu otwieraniu się okien i gwarantują dobrą szczelność nawet podczas największych wiatrów. Taka opcja stanowi również dodatkowe zabezpieczenie przed ingerencją dzieci.

Ramowa zabudowa balkonu izoluje od deszczu, wiatru i innych zjawisk atmosferycznych. Co więcej, jednocześnie zapewnia odpowiednią wentylację balkonu. Dobrze utrzymana szczelność gwarantuje ochronę przed chłodem w mieszkaniu, pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu, a także sprawia, że zimą temperatura na balkonie jest wyższa niż na zewnątrz i rzadko spada poniżej zera.

Ramowa zabudowa balkonów – korzyści

Ramowy system zabudowy balkonu niesie ze sobą wiele korzyści dla domowników, między innymi:

– zapewnia ochronę przed wiatrem i chłodem;

– gwarantuje dobrą wentylację całego balkonu;

– dzięki szczelnemu systemowi stanowi ochronę przed dziećmi;

– pozwala na korzystanie z balkonu także zimą;

– jest łatwy w montażu;

– prosty w obsłudze.

Szeroki wybór opcji, profesjonalne wykonanie oraz jasność w obsłudze systemu sprawia, że ludzie chętniej wybierają właśnie tę możliwość, gdyż zapewnia ona lepsze możliwości korzystania z całej powierzchni balkonu.

System ramowy zabudowy balkonów – charakterystyka

Oprócz oczywistych korzyści, które wymieniliśmy wcześniej, warto wiedzieć, że system ramowy zabudowy balkonu pozwala na dużą różnorodność:

– elementy przesuwne w różnych wymiarach (nawet bardzo dużych);

– różne możliwości wypełnienia;

– łatwe w montażu i demontażu okna przesuwne;

– możliwość łączenia ze sobą prowadnic na kilka sposobów.

Osoby, które poszukują systemu zabudowy balkonu, który będzie w pełni funkcjonalny, prosty w zamontowaniu, pełen ciekawych opcji oraz bezpieczny, z pewnością postawią właśnie na ramową zabudowę balkonu, która jest opcją sprawdzoną i polecaną w całym kraju przez użytkowników balkonów dużych i małych.